Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2020/2021(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

III Powiatowy Konkurs …

29 lutego 2012 r. odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Organizatorem było Liceum Ogólnokształcące w Sycowie, współorganizatorem – Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy. Zadania konkursowe opracowała nauczycielka j. niemieckiego w LO w Sycowie, Pani Małgorzata Herbeć.

W konkursie wzięły udział Gimnazjum nr 1 w Twardogórze, Gimnazjum w Bierutowie, Gimnazjum Gminne w Dobroszycach, Gimnazjum w Sycowie i Gimnazjum Samorządowe w Międzyborzu. Konkurs miał charakter dwuetapowy. W części pierwszej trzyosobowe drużyny pisały test, w którym m.in. opisywały wybrany przez siebie kraj związkowy (Bundesland) w Niemczech. W części drugiej uczniowie pisali indywidualny test sprawdzający wiedzę o krajach niemieckojęzycznych.

Podobny charakter miała druga część konkursu, w której wzięli udział uczniowie szkół Ponadgimnazjalnych: I i II LO w Oleśnicy, LO w Sycowie i ZSP w Oleśnicy.

Sprawdzano wiedzę realioznawczą w formie testowej oraz oceniano prezentację multimedialną poświęconą jednej ze stolic państw niemieckojęzycznych.

Informacje o krajach niemieckojęzycznych znajdują się w katalogu tematów maturalnych i z pewnością wzbogacą przygotowanie uczniów do tego ważnego egzaminu.

Koordynatorem konkursu ze strony PCEiK w Oleśnicy była Pani Ewa Mider – konsultant ds. języków obcych.

Skład jury:

Przewodnicząca – Ewa Mider

Członek – Małgorzata Herbeć z LO w Sycowie

Członek – Barbara Suchecka – z LO w Sycowie

Wyniki

Kategoria – Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce – Kornelia Prędka, Dominika Kopeć, Szymon Grondys z LO w Sycowie, opiekun Edyta Ptak

II miejsce – Małgorzata Kasperowicz, Marta Brodata, Joanna Trzaskowska z II LO w Oleśnicy, opiekun Agnieszka Komsta-Fila

Dyplomem uhonorowano miejsce III

III miejsce – Paweł Iwan, Ewa Bera, Piotr Wawrocki ZSP w Oleśnicy, opiekun Sylwia Nowogońska-Berłowska

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status