Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Czytelnicza lista przebojów

Nagrodę za aktywny udział w Czytelniczej Liście Przebojów

maja 2022 r. otrzymała uczennica klasy I TH  –  Paulina Szczęch. Gratulujemy! Prezentujemy też książkę miesiąca.

KSIĄŻKA MAJA

John Flanagan

Ruiny Gorlanu

Tom 1 serii Zwiadowcy

Najbardziej elitarną formacją w Królestwie Araluenu jest drużyna zwiadowców. Poza wypełnianiem misji wywiadowczej, są oni wspaniałymi strategami i łucznikami. To im król ufa najbardziej i powierza im trudne zadania. Muszą się wykazać nie tylko męstwem, niezłomnością i inteligencją, ale też lojalnością wobec władcy. Wyjątkowe są również ich konie, które są najbardziej wytrzymałymi wierzchowcami w całej armii.. Wyróżniają się też nieprzeciętnym rozumem. Krążą plotki, że potrafią nawet rozmawiać ze swoim panem, opiekunem i przyjacielem – zwiadowcą.
   Bohaterem książki jest piętnastoletni sierota, Will. Jego ojciec, odważny wojownik, zginął bohaterską śmiercią w starciu wojsk Araluenu ze zdrajcą, baronem Morgarathem.
Will od najwcześniejszych lat marzy, by zostać rycerzem… Problem w tym, że do Szkoły Rycerskiej przyjmują silnych i dobrze zbudowanych młodzieńców. A Will jest drobny i niski. Wyróżnia go jednak to, że jest świetnym biegaczem. Już wydaje się, że chłopak będzie musiał zostać po prostu rolnikiem, gdy nagle  pojawia się tajemniczy Halt – zwiadowca. Jako jedyny spośród mistrzów szkół decyduje się przyjąć Willa na ucznia.

Zwiadowcy to seria książek przygodowych,  pełna zwrotów akcji i  wspaniałego humoru. Czytam już trzynasty tom i czekam z niecierpliwością na następne. Gorąco polecam!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status