Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2020/2021(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Sobota z językiem angielskim

Sobota 12 marca 2016 roku była wyjątkowym dniem dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy. Był to dzień otwarty dla gimnazjalistów, w którym wybrali się do szkoły wraz ze swoimi kolegami i koleżankami z klas pierwszych technikum, by wspólnie szlifować angielski na tej nietypowej czterogodzinnej „lekcji”. Warsztaty pod nazwą „Sobota z językiem angielskim” zgromadziły nie tylko kilkunastoosobową grupę młodzieży gimnazjalnej; do zacnego grona dołączyło też czworo wolontariuszy ze stowarzyszenia „Tratwa” we Wrocławiu wraz ze swoim przedstawicielem – Jakubem Kurakiewiczem. Isa, Laura, Diogo i Dan oraz nauczycielki języka angielskiego w ZSP: Katarzyna Kwaczyńska -pomysłodawczyni spotkania i Marta Żminkowska – współorganizatorka, zachęcili uczniów do wirtualnej podróży po różnych zakątkach Europy.

Zajęcia odbywały się w języku angielskim i rozpoczęły się prezentacją multimedialną na temat szkoły, w której były organizowane. Kolejna ich część była próbą zintegrowania uczniów z różnych placówek oraz zapoznania z wolontariuszami, ich krajami i kulturą, jak również ośmielenia uczestników do komunikowania się bez pomocy ojczystego języka. W tej części największe emocje wzbudziło zadanie z przeciąganiem liny (filmik). W drugiej części zajęć poszerzona została wiedza uczniów z zakresu geografii politycznej Europy, zaprezentowano ciekawostki językowe, informacje o najważniejszych zabytkach i muzyce, a także poruszono temat stereotypów. Mamy nadzieję, że po „Sobocie z językiem angielskim” w naszych uczniach wzrosła motywacja do nauki języków obcych, a wśród zaproszonych gimnazjalistów pojawiło się przekonanie, że ZSP to trafny wybór jeśli chodzi o dalszą edukację.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status