Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Dzień Patronki Szkoły

    Jestem z tych, którzy wierzą, że Nauka jest czymś bardzo pięknym.

                                                                    M. Skłodowska-Curie

5 listopada 2021 r. odbył się w naszej szkole dzień poświęcony Marii Skłodowskiej-Curie.  Był on wyjątkowo uroczysty i podniosły. Odbyło się wiele działań i akcji, które zaangażowały całą społeczność szkolną.

Na parterze  znajdowała się wystawa prac międzyklasowego konkursu: ”Maria w naszych oczach”. Jury po owocnych obradach wyłoniło laureatów:

I miejsce – klasa 4 TE

II miejsce – klasa 3 TEp

III miejsce – klasa 3 bWg i 2 TH.

Rozstrzygnięto również konkurs wiedzy o Patronce Szkoły. Do konkursu online przystąpiło 364 uczniów! Do drugiego etapu zakwalifikowały się 63 osoby. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono troje finalistów:

I miejsce Anna Gliszczyńska – klasa 3 THp

II miejsce Wiktoria Kowalska – klasa 3 THp

III miejsce Jakub Sikora – klasa 3 TSp.

Na I piętrze znajdował się stolik Marii, przy którym można było  napisać życzenia dla Patronki.

Klasa IV TS z p. Martą Sławutą-Wójcik przygotowała przedstawienie: ”Myśli Marii”.

Młodzi aktorzy zauważyli, że nie sposób przedstawić wszystkich ko­lei losów tej wybitnej postaci. Niezwykłość Marii Skłodowskiej-Curie potwierdzają licz­ne prace poświęcone jej biografii i działalno­ści naukowej. Uczniowie przywołali też myśli Noblistki, które są kierunkowskazem dla  młodych.

 Dzień  Patronki świętowali z nami  zaproszeni goście – klasa ósma ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Noblistów Polskich wraz z wychowawcą i p. Dyrektor oraz klasa pierwsza ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich  z wychowawczynią.

Klasa ósma miała zajęcia edukacyjne, które przybliżyły jej postać wybitnej Noblistki oraz w ramach promocji dowiedziała się, jak funkcjonuje nasza szkoła i co oferuje swoim uczniom. Warsztaty przeprowadziła p. Beata Horbacz ze swoją klasą 2 TH.

Dla najmłodszych zabawę w koło fortuny i opowieść o sławnej Polsce przygotowała p. Bogusława Szachnowska. Dzieci zostały też zaproszone do biblioteki, gdzie zajęcia plastyczne zapewniły im p. Jadwiga Woźniak i Ewa Tempiak.

Goście, po słodkim poczęstunku, złożyli kwiaty i symboliczne znicze przy popiersiu naszej Patronki.

Wyjątkowy charakter temu wydarzeniu zapewniła również francuska muzyka i odświętny strój wielu uczniów i pracowników szkoły.

                                                                                                              M.S-W

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status