Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2020/2021(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

II spotkanie w projekcie ERASMUS+

W dniach od 10.04 do 15.04 odbyło się w naszej szkole drugie spotkanie uczniów i nauczycieli z Niemiec, Litwy, Turcji i Polski, którzy uczestniczą w dwuletnim projekcie pt. Life and Work in Europe – educational, opportunities, possibilities of migration and integration for adolescents (Życie i praca w Europie – edukacyjne szanse oraz możliwości migracji i integracji dla młodzieży) w ramach programu Erasmus+. Głównym celem spotkania był udział uczniów w zajęciach poświęconych zagadnieniom tolerancji, uprzedzeń oraz stereotypów.

Przed spotkaniem w Polsce każda ze szkół miała za zadanie przygotowanie krótkiego filmu, w którym zostały zaprezentowane uprzedzenia związane z podjęciem pracy bądź studiów w krajach europejskich. Podczas zajęć uczniowie omawiali wspólnie zaprezentowane filmy. Oprócz zajęć nasi goście poznali nasze miasto, zwiedzili Bazylikę, Zamek, Bibliotekę Łańcuchową, Dom Historii oraz szereg innych wartych obejrzenia miejsc. W środę wszyscy uczestnicy spotkania wybrali się na wycieczkę do Wrocławia, gdzie zobaczyli najważniejsze zabytki oraz uczestniczyli w wykładzie na temat możliwości ubiegania się na studia na Uniwersytecie Wrocławskim. W ciągu tego tygodnia nasi goście mieli okazję poznać naszych uczniów, spędzając wspólnie czas wolny na rozmowach w języku angielskim i niemieckim oraz zwiedzaniu ciekawych miejsc w naszym mieście i okolicy. Podczas spotkania uczniowie bardzo się zaprzyjaźnili, otworzyli na nowe kultury oraz zrozumieli, jak ważna jest tolerancja i znajomość języków obcych.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status