Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2020/2021(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Konkurs „Akademia Kodowania” pod patronatem firmy Intel

Uczniowie Tomasz Kłodnicki (2TIB), Gabriel Domanowski, Paweł Kieryk oraz Kacper Kocaj (3TI) wzięli udział w drugim, będącym również finałowym etapie konkursu pn. „Akademia Kodowania” – Pierwszy konkurs Internet of Things(Internet Rzeczy) dla szkół w Polsce. Chcąc wspierać budowanie kluczowych kompetencji cyfrowych, firma Intel przygotowała konkurs angażujący sferę abstrakcyjnego myślenia młodzieży, która znajdzie swe odzwierciedlenie w programowaniu fizycznych mikrokomputerów.

Zadaniem konkursowym było opracowanie autorskiego projektu z zakresu Internetu Rzeczy mając do dyspozycji płytkę deweloperską Intel Edison oraz akcesoria Grove Starter Kit i IoT Analytics.

Uczniowie na potrzeby konkursu podjęli się zbudowania systemu stacji meteorologicznej (pogodowej), która będzie funkcjonowała na terenach rolnych wspomagając pracę lokalnych rolników. System składa się z sensorów i raportuje do centralnej bazy warunki atmosferyczne m.in. wilgotność, temperaturę, siłę wiatru, wskaźnik ciśnienia atmosferycznego, pomiary opadów w czasie rzeczywistym. Pobrane dane są przesyłane do serwera www opartego na technologii NodeJS, gdzie w specjalnie stworzonej aplikacji internetowej użytkownik może sprawdzić warunki pogodowe pobrane z danego obszaru. Dodatkowo dane pobrane ze stacji są porównywane z prognozą pogody pochodzącą z kilku popularnych serwisów meteo m.in. Yahoo.
Opiekunem projektu był mgr inż. Stanisław Lota. Uczniom serdecznie gratulujemy sukcesu!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status