Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2020/2021(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Konkurs „Podróż po krajach Półwyspu Skandynawskiego”

W piątek 12.06.2015 odbyła się druga edycja konkursu geograficzno –historycznego w języku polskim i angielskim „Podróż po…” przygotowana przez Ewę Herbut, Sabinę Stalę i Katarzynę Kowalską-Pachucką. Ideą konkursu jest zdobywanie wiedzy na temat geografii, historii, kultury i sztuki wybranych krajów. Tegoroczni uczestnicy poszerzali wiadomości na temat krajów Półwyspu Skandynawskiego.
Eliminacje składają się z dwóch etapów: części pisemnej w języku polskim oraz z części ustnej, w języku angielskim. Drugi etap konkursu to ustna prezentacja na temat wybranej postaci, bądź zespołu pochodzącego z omawianych krajów. Uczniowie byli oceniani za zawartość merytoryczną, bogactwo językowe, poprawność, płynność wypowiedzi, opanowanie pamięciowe oraz wymowę. Tegoroczne prezentacje przybliżyły nam m.in.: sylwetkę Alfreda Nobla, Astrid Lindgren, Karola Linneusza, czy zespołu Abba. Każdy z uczestników mógł zdobyć maksymalnie 100 punktów, po 50 z każdego etapu. Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce – Jarosław Sypko klasa 2 TI
II miejsce –Klaudia Jaroszewska klasa 1 TH
III miejsce – Kacper Zimiński klasa 2 TI
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już zachęcamy do udziału w kolejnej edycji.
Ewa Herbut
Sabina Stala
Katarzyna Kowalska-Pachucka

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status