Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2020/2021(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Majówka z „Dwudziestką”

Po raz pierwszy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy zrywa z tradycją organizowania Dni Otwartych Szkoły w dzień powszedni. W tym roku, idąc za głosem rodziców oraz części uczniów, otwieramy drzwi naszej szkoły w sobotę – 21 maja. Każdy chętny może przyjść i wziąć udział w zajęciach, przygotowanych specjalnie na ten dzień. Nie ma złych wyborów – są tylko niedoskonałe informacje. Przychodząc do sklepu, chcesz posmakować nieznanego produktu lub poznać informacje, jak posługiwać się tym produktem. Tak samo jest ze szkołą. Bardzo często słyszymy „ta szkoła jest dobra , a tamta zła”. Pora skończyć z losowym wyborem. Nam zależy, by absolwenci naszej szkoły dobrze zarabiali, by kontynuowali naukę na wyższych uczelniach, by byli ludźmi szczęśliwymi. By tak się stało, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ich rodziców oraz krewnych i przyjaciół do przyjścia do naszej szkoły i udziału w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez nauczycieli i uczniów ZSP.

Zajęcia będą odbywać się w pracowniach symulacyjnych oraz w warsztatach i gabinetach przedmiotów ogólnokształcących. W trakcie zajęć będziecie mogli zapoznać się ze specyfiką poszczególnych zawodów oraz zadawać dowolne pytania tak nauczycielom jak również uczniom. Uczniów znacie , gdyż są to wasi, starsi o rok, koledzy i koleżanki ze szkół gimnazjalnych. Nie wierzcie w obietnice, spróbujcie sami usłyszeć i zobaczyć to wszystko co, dla was przygotowaliśmy. Jest w czym wybierać: będą zajęcia dla handlowców, mechaników, spedytorów, ekonomistów, informatyków oraz operatorów maszyn skrawających. Matematycy pokażą ten przedmiot na wesoło, a poloniści wskażą ciekawe przykłady wierszy poświęconych miłości. Szkoła nie musi być nudna, warunek – poznamy ją z każdej strony. Zapraszamy. Pamiętaj. Jedna majówka wiosny nie czyni, ale życie staje się piękniejsze, przyjdź. Jak nie chcesz Ty to powiedz o tym swojemu wrogowi.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status