Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 – podsumowanie

Miło nam poinformować, że nasza szkoła w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 otrzymała 15 000 złotych. Zostały one  przeznaczone na działalność promującą czytelnictwo, wyposażenie biblioteki oraz na zakup nowości wydawniczych.

Księgozbiór naszej biblioteki powiększył  się o 307 książek o wartości 7600 zł. Są to głównie nowości, których zapragnęli nasi uczniowie i ich rodzice. Zakupiono 54 książki na nagrody w konkursach bibliotecznych za 1400 zł. Pozyskaliśmy  również nowe  elementy wyposażenia. Sprawniejszą obsługę czytelników zapewnia komputer stacjonarny,  nowe krzesła i tablica tekstylna, których koszt to 6000 zł. Nasi nauczyciele włączyli się w działalność promującą czytelnictwo poprzez realizację projektów edukacyjnych i różnego rodzaju konkursów. Bibliotekarze na bieżąco tworzą ekspozycje nowości, przybliżając czytelnikom  różnorodną tematykę zakupionych książek.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły za zaangażowanie w realizację działań wynikających z  realizacji programu. Cieszymy się, że nasi czytelnicy będą mogli  poszerzać swoją wiedzę. Wszyscy mamy świadomość, że jedynie wiedza, której najlepszym źródłem są książki, może uczynić z nas duchowo silnych, uczciwych i rozumnych ludzi.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status