Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Nasi uczniowie wzięli udział w Narodowym Czytaniu

3 września 2022 r. w Bibliotece Publicznej im. M. Reja w Oleśnicy odbyło się Narodowe Czytanie. W ramach akcji zaproszeni goście odczytali „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Udział w Narodowym Czytaniu wzięli czytelnicy oleśnickiej biblioteki, seniorzy i młodzież, a także pani Edyta Małys-Niczypor – zastępca Burmistrza Oleśnicy. Do biblioteki przyjechał również poseł na sejm RP Paweł Hreniak, który dokonał oficjalnego otwarcia. Po raz pierwszy w tym ważnym wydarzeniu udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Godnie reprezentowali nas przedstawiciele klasy IV THG: Patrycja Komenda, Kornelia Makowska i Bartłomiej Marcinkowski. Przeczytali oni dwa utwory naszego wieszcza: „Pierwiosnek” i „Dudarz”. Za wspaniały, wręcz aktorski występ, zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

   „Ballady i romanse” zostały opublikowane w czerwcu 1822 roku. Do dziś wiersze tego cyklu są niezwykle popularne, a ich współczesne znaczenie dla polskiej kultury potwierdza Rok Romantyzmu Polskiego, ogłoszony w 2022 roku z okazji dwóchsetlecia wydania zbioru.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status