Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

ODDAJ KREW- URATUJ ŻYCIE!- propagujemy krwiodawstwo w ZSZ

W dniach 22-26 listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy  znajduje się w czołówce honorowych dawców krwi na Dolnym Śląsku.

Działalność Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi „Osocze” jest związana w naszej szkole z ponad trzydziestoletnią tradycją. Szkoła jest promowana na bieżąco jako placówka wspierająca honorowe krwiodawstwo oraz rejestr dawców szpiku. Efektem wspomnianych działań jest edukacja młodzieży w związku z potrzebą oddawania krwi, jej składników oraz osocza. Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczą w organizowanych akcjach krwiodawstwa.

Dane Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi „Osocze”:

  • 1999 – 2016 – uzyskanie 3533,908 litrów pełnej krwi,
  • co roku najbardziej zasłużeni krwiodawcy i wolontariusze otrzymują dyplomy uznania za wielokrotne oddawanie krwi i zaangażowanie w działalność wolontariatu,
  • w czternastu edycjach Ogólnokrajowego Turnieju Młoda Krew Ratuje Życie w kategoriach: największa ilość oddanej krwi promocja krwiodawstwa; ilość oddanej krwi pełnoletniego ucznia:  w finale krajowym 5 x I miejsce, 3 x II miejsce, 3 x III miejsce,
  • udział w akcji Szpik592 absolwentów szkoły zostało zarejestrowanych w Krajowym Banku  Dawców szpiku jako potencjalni dawcy szpiku,
  • 2021 r. – nasza Szkoła otrzymała wyróżnienie w kategorii Największa ilość oddanej krwi w XVII Edycji Turnieju Młoda Krew Ratuje Życie,
  • 2021/2022 – wykłady przeprowadzone przez p. Adriannę Franc- kierownika DMOiP w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

KRWIODAWSTWO jest sztandarowym działaniem naszego szkolnego wolontariatu, a ilość oddanej przez naszą młodzież krwi ogólnopolskim sukcesem.

Opiekunowie szkolnego wolontariatu: Joanna Leśniak

Katarzyna Kwaczyńska

Marta Żminkowska

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status