Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2021/2022(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

ODDAJ KREW- URATUJ ŻYCIE! – propagujemy krwiodawstwo w ZSZ

Dnia 24. 09. 2021r. w ramach działalności Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi „Osocze” odbyły się wykłady przeprowadzone przez p. Adriannę Franc- kierownika DMOiP w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Tematyka spotkań dotyczyła w głównej mierze propagowania idei krwiodawstwa, jako dotychczas niczym w pełni niezastąpionej metody leczenia. Prowadząca prelekcje w bardzo przystępny sposób  przedstawiała argumenty przełamujące stereotypy związane z potencjalnym ryzykiem, jakie niesie ze sobą oddawanie krwi pełnej oraz jej składników. Przedstawiła także w ciekawy sposób historię krwiodawstwa oraz rolę krwiodawcy w walce o życie drugiego człowieka.

Opiekunowie szkolnego wolontariatu:

Joanna Leśniak

Katarzyna Kwaczyńska

Marta Żminkowska

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status