Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2021/2022(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

„Książki są jak okręty myśli żeglujące po oceanach czasu,

troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie”.

/Francis Bacon/

    29 września każdego roku obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który ma w naszym kraju już dwudziestoletnią tradycję. W tym dniu w wielu szkołach organizowane jest wspólne, głośne czytanie. Oczywiście i nasza biblioteka włączyła się w tę akcję. Aby w odpowiedni sposób uczcić to, jakże ważne, święto, zaprosiliśmy do głośnego czytania uczniów klasy I TH i II TE. Prezentowali oni swoje kompetencje czytelnicze, jak również umiejętność słuchania i rozumienia słowa mówionego. Cel przyświecał nam jeden – rozpowszechnianie czytelnictwa wśród młodzieży, a co za tym idzie – propagowanie twórczego spędzania wolnego czasu, umiejętności odbioru żywego słowa oraz doceniania wartości książki, nie tylko od święta.

    Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym funkcji czytania w życiu człowieka, nauczyciele bibliotekarze przedstawili „Kodeks dobrego czytelnika”. Każdy z przybyłych uczniów mógł się zastanowić nad swoją techniką czytania. Panie bibliotekarki przybliżyły również postać autora „Hobbita” – J. R.R. Tolkiena. Młodzież poznała ciekawostki,  m. in. o niesłychanym talencie pisarza do nauki języków obcych czy awersji do pająków. W bibliotece przygotowano ekspozycję dotyczącą  twórczości Tolkiena. Następnie uczniowie zostali wprowadzeni  w zaczarowany świat elfów i hobbitów. Głośno czytane były  najciekawsze fragmenty „Władcy Pierścieni”. W czytelni chętni uczniowie mogli wysłuchać też ciekawych audiobooków z naszej biblioteki.

Mamy nadzieję, że chęć obcowania z książkami pozostanie z Wami na dłużej, a to, co wypowiedziane i zasłyszane, stanie się  inspiracją, a może i drogowskazem do odkrycia własnego Ja…

A poniżej nasza galeria uchwyconych na fotografii GŁOŚNO CZYTAJĄCYCH i CICHO SŁUCHAJĄCYCH.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status