Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2020/2021(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Czytanie, to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła
/W. Szymborska/

Dzisiaj, w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania, społeczność naszej szkoły głośno prezentowała swoje kompetencje czytelnicze, jak również umiejętność słuchania i rozumienia słowa mówionego. Cel przyświecał nam jeden – rozpowszechnianie czytelnictwa wśród młodzieży, a co za tym idzie – propagowanie twórczego spędzania wolnego czasu, umiejętności odbioru żywego słowa oraz doceniania wartości książki, nie tylko od święta.

Bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klasy II TE g i II TH g. Panie bibliotekarki przedstawiły podstawową technikę szybkiego czytania. Uczniowie poznali  nazwiska znanych z historii „superczytelników”, m. in. : J. Kennedyego, F. Roosevelta i współczesnych Polaków: Mateusza Jabłońskiego, Joanny Sosnowskiej. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom zwiększyli oni swoją szybkość czytania z kilkuset słów do kilku tysięcy słów na minutę. Po przedstawieniu „Kodeksu dobrego czytelnika” każdy z przybyłych mógł się zastanowić nad swoją techniką czytania.

Punktem kulminacyjnym było głośne czytanie książki J. Rowling „Harry Potter i insygnia śmierci” w klasie II TE g  oraz  K. Nosowskiej „A ja żem jej powiedziała…” w klasie II TH p. W  zaczarowany świat książkowej fantazji wprowadziła zebranych bibliotekarka Jadwiga Woźniak, rozpoczynając głośne czytanie obu tych wspaniałych powieści.

Mamy nadzieję, że chęć obcowania z książkami pozostanie z Wami na dłużej, a to, co wypowiedziane i zasłyszane, stanie się  inspiracją, a może i drogowskazem do odkrycia własnego Ja…

A poniżej nasza galeria uchwyconych na fotografii GŁOŚNO CZYTAJĄCYCH i CICHO SŁUCHAJĄCYCH.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status