Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2020/2021(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

PROJEKT KINEMA TRIANGULAIRE

W związku z sukcesem filmu o Ślęży, wyróżnionym w 2013 roku przez Urząd Marszałkowski we Wrocławiu, młodzi filmowcy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy pod kierownictwem Sylwii Nowogońskiej-Berłowskiej, zostali po raz drugi zaproszeni do międzynarodowego projektu Kinema Triangulaire. Biorą w nim udział uczniowie z Niemiec, Francji oraz Polski.

W pierwszym etapie projektu młodzież analizuje filmy z niemieckiego, oraz francuskiego obszaru językowego, następnie na podstawie analizy grupa uczniów z ZSP miała za zadanie w tym roku nakręcić film poruszający motyw jedzenia jako sposobu poszukiwania siebie i innych.

18 kwietnia uczniowie, w składzie: Kamila Pietrzak , Michał Filipowiak, Konrad Kolański, Michał Wańczyk, wyruszyli w podróż do Francji, gdzie odbyła się kontynuacja projektu.

Uczestnicy projektu spędzili 5 dni w Górnej Normandii w mieście Rouen. Podczas tego pobytu zadaniem grup międzynarodowych było stworzenie wspólnego filmu na zadany temat.

Uczniowie zwiedzili również okolice Rouen i zapoznali się z francuską kulturą. Była to doskonała okazja poznania nowych osób i szlifowania swych umiejętności językowych- wspominają wychowankowie z ZSP.

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status