Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2020/2021(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Rozstrzygnięcie konkursu

Rozstrzygnięcie konkursu o Marii Skłodowskiej – Curie.

Rok 2011 został ustanowiony rokiem chemii i rokiem Marii Skłodowskiej – Curie.

Z tej okazji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych zorganizowano konkursy dotyczące życia i twórczości patronki szkoły. Już wiosną wszystkie klasy przeszły eliminacje wyłaniające drużyny reprezentujące uczniów w etapie międzyklasowym. Dnia 19.10.2011 w auli szkolnej odbył się szkolny konkurs „życie i dokonania Marii Skłodowskiej – Curie” w celu wyłonienia najlepszej trójki reprezentantów naszej szkoły. Bezkonkurencyjna okazała się klasa 4 TE, której przedstawicielkami były : Anna Czarna, Magdalena Gabryliszyn i Małgorzata Halik. Skład jury: mgr S. Stala, mgr M. Sławuta, mgr J. Skorek.

Etap drugi (powiatowy) również odbył się w auli szkolnej ZSP w szczególny dzień – 07.11.2011, a więc w 144 rocznicę urodzin wielkiej uczonej Marii Skłodowskiej – Curie. W tym etapie wzięły udział 4 szkoły z powiatu : ZSP w Bierutowie, II LO w Oleśnicy, I LO w Oleśnicy i ZSP w Oleśnicy.

Na I jak i II etapie konkursu uczestnicy, rozwiązywali zadania i opowiadali na pytania z zagadnień chemii, fizyki oraz związanych z życiem i twórczością noblistki. Każda z grup również miała za zadanie przygotować prezentacje w dowolnej formie na temat dokonań i życia uczonej, która także podlegała ocenie jury.

W skład jury na tym etapie wchodziły : mgr A. Szyszka, mgr S. Stala oraz po jednej nauczycielce z każdej szkoły biorącej udział w konkursie.

Również tym razem kobiecy zespół reprezentujący naszą szkołę był bezkonkurencyjny zajmując ostatecznie I miejsce.

II miejsce zajęło II LO z Oleśnicy

III miejsce zajęło I LO z Oleśnicy

IV miejsce zajęło ZSP z Bierutowa

 

A. Czarna

{gallery}artykuly_zdj/2011_2012/Konkurs{/gallery}

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status