Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2020/2021(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Spotkanie uczniów z ZSP w Oleśnicy z Europosłem Bogdanem Zdrojewskim

W miniony piątek uczniowie kształcący się w zawodach technik handlowiec i technik ekonomista uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w ramach projektu „Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości”. Program zajęć obejmował m.in. wykład o bardzo ciekawej tematyce, który przeprowadził były prezydent Wrocławia, a obecnie Europoseł w Parlamencie Europejskim – Pan Bogdan Zdrojewski. Tematyka wykładu nawiązywała zarówno do działań podejmowanych w trakcie kadencji prezydenta we Wrocławiu, jak i do pracy na obecnym stanowisku. Pan Zdrojewski zachęcał uczniów do aktywności w zakresie poszukiwania własnych zainteresowań – przede wszystkim tych, związanych z wyborem właściwej ścieżki zawodowej. Uczestnictwo w tego rodzaju wykładach to jeden z elementów kształcenia na kierunkach handlowo – ekonomicznych, dzięki którym staramy się pokazywać naszym uczniom, że wiedza, którą przekazujemy jest niezwykle przydatna w podjęciu i kontynuacji wymarzonej kariery zawodowej. Podkreślają nauczycielki: Magdalena Szkuldarek i Katarzyna Peśla, uczące w zawodzie. Warto również dodać, że uczniowie szkoły uczestniczyli już w wykładach o podobnej tematyce organizowanych przez Wyższą Szkołę Handlową.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status