Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Świąteczne kartki zachwycają!!!!

Tuż przed końcem roku dotarła do nas informacja o wyjątkowej wystawie okolicznościowej, która została zorganizowana w jednym z najstarszych budynków w Ólafsviku (zbudowanym w 1844 roku). Znajduje się w nim  muzeum oraz sklep z rękodziełem Útgerðin. W tej klimatycznej przestrzeni zaprezentowane zostały mieszkańcom kartki i życzenia, przygotowane przez uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy.

Dwa tygodnie później pracownicy  Oleśnickiej  Biblioteki Publicznej  im. Mikołaja Reja otrzymali paczkę z Islandii,  w której znajdowały się  prezenty, kartki i życzenia przygotowane przez polskie rodziny mieszkające na tej wyspie. Kartki można oglądać podczas wizyty w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową”.

Przypominamy, że wystawy są efektem międzynarodowego projektu „Listy do Mikołaja Reja“, który zorganizowany został przez Oleśnicką Bibliotekę Publiczną im. Mikołaja Reja,  Bibliotekę W Pudełku w Olafsviku, grupę polonijną Jesteśmy W Kontakcie i przy współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy, Útgerðin oraz Pakkhús.

Zobaczcie jak pięknie prezentują się obie wystawy.

https://biblioteka.olesnica.pl/aktualnosci/index/Gleileg-jol-Olesnica/idn:482

https://biblioteka.olesnica.pl/aktualnosci/index/Wyjatkowa-wystawa-olesnickich-kartek-na-Islandii/idn:471

Bogusława Szachnowska i Izabella Kownacka

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status