Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Światowy Dzień Krwiodawcy

14 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Krwiodawcy. Tego dnia drużyna naszej szkoły w dwuosobowym składzie: Kamil Kubiczek i Wiktoria Wzgarda próbowała swoich sił w „Wojewódzkim konkursie wiedzy o honorowym krwiodawstwie i pierwszej pomocy” organizowanym przez CKiW i Oddział Rejonowy PCK w Oleśnicy.

Razem z reprezentacjami z Góry, Nysy, Legnicy, Wrocławia, Dzierżoniowa, Opola i Ząbkowic, nasi uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy oraz sprawdzić swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Konkursowi towarzyszyły wykład Mateusza Rakowieckiego, wojewódzkiego koordynatora  POLTRANSPLANT oraz wywiad Michała Kowalczyka z honorowym dawcą krwi, zasłużonym dla zdrowia narodu, Wiesławem Nałęczem.

Konkurs miał na celu rozbudzenie zainteresowania tematyką honorowego oddawania krwi, podniesienie poziomu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz kształtowanie wśród uczestników bezpiecznych zachowań.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status