Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2021/2022(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

ZERO WASTE i RECYKLING, czyli „zero odpadów”, „zero marnowania”, „wykorzystaj ponownie”

Każdy z nas coś wyrzuca, czegoś już nie potrzebuje. Generujemy w ten sposób zbiór produktów, które marnujemy na wysypiskach śmieci. Czasami nawet nie zastanawiamy się, czy z danym, niepotrzebnym,  zużytym towarem można jeszcze coś zrobić?

Dlatego z moją klasą I TS, przygotowaliśmy  w tym roku projekt, polegający na  stworzeniu czegoś praktycznego, przydatnego, używając do tego materiałów przeznaczonych już na wysypisko śmieci. Naszym celem było ponowne wykorzystanie artykułów, aby stworzyć produkt bez  wyrzucania i marnowania go. Zgodnie z zasadą ZERO WASTE. A przy okazji chcieliśmy pomóc Fundacji OLEŚNICKIE BIDY.

 We wrześniu zaczęliśmy od zbierania starych, używanych, niepotrzebnych już:  kołder, poduszek, ręczników, materacy. Niektóre te rzeczy pozyskaliśmy od Państwa w szkolnej zbiórce – za co bardzo serdecznie dziękujemy. Część  rzeczy udało nam się pozyskać zwyczajnie – chodząc po  ulicach i zbierając wystawione przed domem, potrzebne nam „zasoby” . Zaprzyjaźniony zakład tapicerski udostępnił nam swoje odpady w postaci resztek materiałów tapicerskich.

Aż w końcu, w październiku zostało nam  pobrać miary, zrobić wykroje i uszyć obicia tapicerskie na przygotowane wcześniej obiekty. Dzisiaj możemy pochwalić się efektami naszej pracy. Uszyliśmy   z tego wszystkiego legowiska dla zwierząt, które przekazaliśmy  w dniu 27.10.2020r. Fundacji OLEŚNICKIE BIDY.

            Cieszymy się, że mimo pandemii, udało nam  się cel osiągnąć. A zwierzaki przed zimą zabezpieczone zostały w ciepłe  i mięciutkie posłania. Wszystkim osobom zaangażowanym w nasz projekt dziękujemy.  

Zachęcamy  i  polecamy wszystkim dbałość o środowisko naturalne i pomaganie zwierzętom, szczególnie tym bez „PANA”. Bo jak widzicie można i nie trzeba wiele.

  Wychowawca klasy I TS

Małgorzata Bąk-Midura

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status