Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

III Powiatowy Konkurs …

29 lutego 2012 r. odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Organizatorem było Liceum Ogólnokształcące w Sycowie, współorganizatorem – Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy. Zadania konkursowe opracowała nauczycielka j. niemieckiego w LO w Sycowie, Pani Małgorzata Herbeć.

W konkursie wzięły udział Gimnazjum nr 1 w Twardogórze, Gimnazjum w Bierutowie, Gimnazjum Gminne w Dobroszycach, Gimnazjum w Sycowie i Gimnazjum Samorządowe w Międzyborzu. Konkurs miał charakter dwuetapowy. W części pierwszej trzyosobowe drużyny pisały test, w którym m.in. opisywały wybrany przez siebie kraj związkowy (Bundesland) w Niemczech. W części drugiej uczniowie pisali indywidualny test sprawdzający wiedzę o krajach niemieckojęzycznych.

Podobny charakter miała druga część konkursu, w której wzięli udział uczniowie szkół Ponadgimnazjalnych: I i II LO w Oleśnicy, LO w Sycowie i ZSP w Oleśnicy.

Sprawdzano wiedzę realioznawczą w formie testowej oraz oceniano prezentację multimedialną poświęconą jednej ze stolic państw niemieckojęzycznych.

Informacje o krajach niemieckojęzycznych znajdują się w katalogu tematów maturalnych i z pewnością wzbogacą przygotowanie uczniów do tego ważnego egzaminu.

Koordynatorem konkursu ze strony PCEiK w Oleśnicy była Pani Ewa Mider – konsultant ds. języków obcych.

Skład jury:

Przewodnicząca – Ewa Mider

Członek – Małgorzata Herbeć z LO w Sycowie

Członek – Barbara Suchecka – z LO w Sycowie

Wyniki

Kategoria – Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce – Kornelia Prędka, Dominika Kopeć, Szymon Grondys z LO w Sycowie, opiekun Edyta Ptak

II miejsce – Małgorzata Kasperowicz, Marta Brodata, Joanna Trzaskowska z II LO w Oleśnicy, opiekun Agnieszka Komsta-Fila

Dyplomem uhonorowano miejsce III

III miejsce – Paweł Iwan, Ewa Bera, Piotr Wawrocki ZSP w Oleśnicy, opiekun Sylwia Nowogońska-Berłowska