Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM! BIJEMY REKORD W MASOWYM CZYTANIU!

1 czerwca nauczyciele bibliotekarze naszej szkoły zaprosili uczniów do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

Punktualnie o godzinie 10.00 zebraliśmy się na dziedzińcu szkoły, by wziąć udział w biciu rekordu w masowym czytaniu. Na placu apelowym stawiło się  412 osób.  Wszyscy uczestnicy przybyli oczywiście z książkami, aby zamanifestować, że jesteśmy w gronie czytających. Dane statystyczne podają, że 63% Polaków nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki (badania obejmują osoby powyżej 15 roku życia).

Nadrzędnym celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie nieczytającym, że książka to nie tylko lektura obowiązkowa, lecz przede wszystkim miła forma spędzenia czasu.

Zebranym uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły zaproponowałyśmy zabawę w tworzenie absurdalnego tekstu. Uczniowie czytali dowolne słowa ze swoich książek, które tworzyły zabawne historie. Wszyscy świetnie się bawili, a my mamy nadzieję, że akcja ta zaowocuje wzrostem zainteresowania książką.

Lidia Putz i Ewa Tempiak