Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Akcja „Owoce Jesieni”

Zakończyliśmy właśnie akcję „Owoce Jesieni”. Polegała ona na zbiórce kasztanów i żołędzi. Przez cały miesiąc październik wspólnie z uczniami naszej szkoły uzbieraliśmy ponad 200 kilogramów cennego surowca z drzewa kasztanowca i dębu. Wszystko zostało przekazane do koła łowieckiego „SOKÓŁ” w Oleśnicy. Naszym celem było wspomaganie koła łowieckiego w jego działalności oraz zabezpieczenie zasobów pokarmowych dla zwierzyny leśnej na wypadek mroźnej i surowej zimy.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc w akcji (szczególnie klasom IV TM i IV TH ), za ogromne zaangażowanie w sprawie. Jednocześnie apelujemy– pamiętajcie także o „miastowych pupilach”. One również potrzebują pomocy podczas tej trudnej pory roku. Nie musicie wydawać na to majątku, wystarczą chęci i twórczość własna. W galerii znajdziecie przykład, jak wykonać samodzielnie „recyklingowy” karmnik dla ptaków. Pomysł zaczerpnięto z książki „EKODECO – czas na recykling”, J. Tołłoczko, P. Syndomana. POLECAMY!

Wierzymy w Waszą kreatywność
Małgorzata Bąk–Midura
Aleksandra Porażka