Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Blender – grafika 3D

Poradnik do Blendera dla początkujących

Blender to program do tworzenia grafiki 3D o ogromnych możliwościach. Jego funkcje pozwalają nie tylko na modelowanie, ale również na tworzenie rozbudowanych animacji, a nawet gier komputerowych. Niestety, wiele osób chcących nauczyć się Blendera szybko zniechęca się i rezygnuje. Przyczyną może być znikoma ilość dobrych, polskich poradników do tego programu.

Z poradnika, który właśnie czytasz nie dowiesz się absolutnie nic na temat obsługi Blendera. Jego celem jest tylko wskazanie od czego możesz zacząć, jakie masz możliwości na szybkie poznanie podstaw i w których miejscach powinieneś szukać informacji i pomocy. Praca w Blenderze jest satysfakcjonująca, a efekty robią wrażenie. Mam nadzieję, że ten poradnik pozwoli Ci dobrze zacząć naukę Blendera i nakieruje na materiały, po których lekturze nie zniechęcisz się tak łatwo.

http://tutoriale.com.pl/tutoriale/blender

http://wiki.blender.org/index.php/Doc:PL/2.4/Manual