Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

„Bo tętni w nas dobro”

„Bo tętni w nas dobro” – to tegoroczne hasło ogólnopolskiej kampanii społecznej „Twoja krew, moje życie”, które towarzyszy różnorodnym działaniom promujących oddawanie krwi. By kontynuować tradycję naszej szkoły we wspieraniu honorowego krwiodawstwa i zachęcaniu do tego innych, zorganizowaliśmy w dniu 04.10.2022 dla uczniów ZSZ lekcję multimedialną, którą przeprowadziły panie: Adrianna Franc i Dominika Anioł z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Lekcja w bardzo ciekawy sposób  przedstawiała argumenty przełamujące stereotypy związane z potencjalnym ryzykiem, jakie niesie ze sobą oddawanie krwi oraz akcentowała rolę krwiodawców i krwi jako bezcennego leku, którego nie da się sztucznie wyprodukować.

Opiekunowie szkolnego wolontariatu:

Joanna Leśniak

Katarzyna Kwaczyńska

Marta Żminkowska

Magdalena Mielcarek