Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Cyrk Fizyczny… Dolnośląski Festiwal Nauki

          Jak co roku we wrześniu, uczniowie naszej szkoły skorzystali z bogatej oferty Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Tradycyjnie było to spotkanie z fizyką. Udział w nim wzięła  klasa 2 TM, która z racji swojego kierunku uczestniczyła w nietypowym wykładzie pt. „Cyrk Fizyczny”.
W czasie  wykładu w sposób ciekawy, zaskakujący i efektowny przedstawiono zagadnienia dotyczące elektryczności i magnetyzmu. A wszystko to w formie atrakcyjnych doświadczeń z udziałem całego arsenału narzędzi dydaktycznych: generatorów, oscyloskopów…
i poniemieckiej maszyny elektrostatycznej jednej z trzech pozostałych w Europie.

            Wycieczka zakończyła się w Skybowling, gdzie uczniowie relaksowali się grając w kręgle. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Dwie godziny gry szybko minęły. Wyjazd przygotowany przez Urszulę Wolińską i Martę Żminkowską  uświadomił  młodzieży, że warto łączyć przyjemne z pożytecznym.