Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Czytelnicza lista przebojów

Nagrodę za aktywny udział w Czytelniczej Liście Przebojów grudnia 2021 r. otrzymała uczennica klasy III TS p  JULIA HERBA. Gratulujemy! Prezentujemy też książkę miesiąca.

KSIĄŻKA GRUDNIA

Jo Nesbø

„Pierwszy śnieg”

Akcja książki dzieje się w listopadzie. W Oslo właśnie spadł pierwszy śnieg. Birte Becker po powrocie z pracy do domu chwali syna i męża za ulepienie bałwana w ogrodzie. Okazuje się, że nie jest on jednak ich dziełem. Stają przy oknie – i widzą, że bałwan jest skierowany twarzą w stronę domu. Patrzy wprost na nich.

W tym samym czasie komisarz Harry Hole otrzymuje anonimowy list podpisany „Bałwan”. Zaczyna dostrzegać wspólne cechy dawnych, niewyjaśnionych spraw. Okazuje się, że wraz z pierwszymi oznakami zimy do gazet trafia informacja o nowym morderstwie. Ofiara jest zawsze zamężną kobietą, a jednocześnie w pobliżu miejsca zbrodni pojawia się bałwan. Wszystko wskazuje na to, że po Oslo i okolicach znów krąży seryjny zabójca.

„Pierwszy śnieg” trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Nesbø jest mistrzem kryminału. Wspaniale tworzy portrety psychologicznie postaci! „Pierwszy śnieg” nie ustępuje poziomem poprzednim jego książkom. Śledzących losy Harry’ego Hole, którym wydawało się, że już gorzej z nim być nie może… Cóż, ta powieść wstrząśnie Wami, jak chyba żadna z wcześniejszych! Polecam gorąco, mimo raczej chłodno brzmiącemu, tytułowi.