Rekrutacja 2023/2024(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Czytelnicza lista przebojów

Nagrodę za aktywny udział w Czytelniczej Liście Przebojów

maja 2022 r. otrzymała uczennica klasy I TH  –  Paulina Szczęch. Gratulujemy! Prezentujemy też książkę miesiąca.

KSIĄŻKA MAJA

John Flanagan

Ruiny Gorlanu

Tom 1 serii Zwiadowcy

Najbardziej elitarną formacją w Królestwie Araluenu jest drużyna zwiadowców. Poza wypełnianiem misji wywiadowczej, są oni wspaniałymi strategami i łucznikami. To im król ufa najbardziej i powierza im trudne zadania. Muszą się wykazać nie tylko męstwem, niezłomnością i inteligencją, ale też lojalnością wobec władcy. Wyjątkowe są również ich konie, które są najbardziej wytrzymałymi wierzchowcami w całej armii.. Wyróżniają się też nieprzeciętnym rozumem. Krążą plotki, że potrafią nawet rozmawiać ze swoim panem, opiekunem i przyjacielem – zwiadowcą.
   Bohaterem książki jest piętnastoletni sierota, Will. Jego ojciec, odważny wojownik, zginął bohaterską śmiercią w starciu wojsk Araluenu ze zdrajcą, baronem Morgarathem.
Will od najwcześniejszych lat marzy, by zostać rycerzem… Problem w tym, że do Szkoły Rycerskiej przyjmują silnych i dobrze zbudowanych młodzieńców. A Will jest drobny i niski. Wyróżnia go jednak to, że jest świetnym biegaczem. Już wydaje się, że chłopak będzie musiał zostać po prostu rolnikiem, gdy nagle  pojawia się tajemniczy Halt – zwiadowca. Jako jedyny spośród mistrzów szkół decyduje się przyjąć Willa na ucznia.

Zwiadowcy to seria książek przygodowych,  pełna zwrotów akcji i  wspaniałego humoru. Czytam już trzynasty tom i czekam z niecierpliwością na następne. Gorąco polecam!