Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Czytelnicza lista przebojów

Nagrodę za aktywny udział w Czytelniczej Liście Przebojów

listopada 2022 r. otrzymała uczennica klasy I B WZ  –  Yasmin KALLE. Gratulujemy! Prezentujemy też książkę miesiąca.

KSIĄŻKA  LISTOPADA

Colleen Hoover

Ungly Love

   Najnowsza książka Colleen Hoover nosi dość dziwny tytuł i opowiada przepiękną historię jednego mężczyzny i dwóch kobiet. Akcja książki rozgrywa się dwutorowo i traktuje o dwóch różnych związkach. Pierwszy narodził się spontanicznie, kiedy główny bohater, Miles był na progu dorosłości. Drugi kilka lat później. Jednak to, co stało się wcześniej, nie dawało mężczyźnie cieszyć się pięknem miłości…

   Tate pracuje jako pielęgniarka i studiuje. Wprowadza się do mieszkania swojego brata, który jest pilotem. Drzwi do mieszkania tarasuje kobiecie kompletnie pijany mężczyzna. Na dodatek brat prosi Tate, by się nim zajęła i go przenocowała. Czy taki początek znajomości może być wstępem do romansu? Kim tak naprawdę jest Miles Archer? Jeśli jesteście gotowi na przeczytanie książki, która zrobi z Was emocjonalną miazgę, to zapraszam do najnowszego dzieła pisarki. Tę powieść nie da się tylko przeczytać, tę książkę się przeżywa jak własne życie. Biorąc do ręki „Ugly love” wiedziałam, że to coś mocnego. Na początku nie mieściło mi się w głowie, że można tak kryć swoje tajemnice i pozować na kogoś innego, niż się jest. Dziwiłam się też kobiecie, która chce związku bez przyszłości.

 

   Na uwagę zasługują ciekawie nakreślone postacie, także te drugoplanowe jak Kapitan. Powieść Hoover pokazuje, , że pozory mogą bardzo mylić, że nie należy kogoś zbyt pochopnie oceniać. Każdy zasługuje na szczęście nawet, gdy czuje się winny i ma na sumieniu to czy owo. Tate jest inna niż szekspirowska Julia, a jednak jej serce bije równie mocno. Miles to chodzący przykład ogromnie wrażliwego mężczyzny, który wstydzi się łez i udaje twardziela, a w rzeczywistości staje się zbyt  surowym sędzią samego siebie. Czas nie zawsze leczy rany, pewne rzeczy musimy sami uporządkować. „Ugly love” to książka wyjątkowa. To lektura od serca i dla serc. Gorąco polecam!