Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Czytelnicza lista przebojów

Nagrodę za aktywny udział w Czytelniczej Liście Przebojów października otrzymała uczennica klasy  III TI   –  PAULINA  GRZELAK. Gratulujemy! Prezentujemy też książkę miesiąca.

KSIĄŻKA  PAŹDZIERNIKA  2019

 ELIZABETH  KOSTOVA „HISTORYK” 

Książka Elizabeth Kostovej to pozycja bardzo ciekawa. Warto podkreślić, że nie ma w niej wyraźnie zarysowanego głównego bohatera. Kiedy młoda Amerykanka żyjąca w Europie znajduje średniowieczną książkę i plik listów złowrogo zaadresowanych do swojego następcy, jej życie odmienia się na zawsze. Śledząc życie Draculi, odbywa podróż, która doprowadza ją do odkrycia wstrząsającej prawdy o jej rodzinie. Paul, ojciec młodej Amerykanki, snuje opowieść o czasach młodości, gdy pod opieką profesora Rossiego pisał doktorat. Wydawałoby się, że jest to nudna opowieść. Nic bardziej mylnego. By  pokonać zło, ukryte w bibliotekach i archiwach w różnych zakątkach świata, całe rzesze naukowców traciły reputację, zdrowie, a nawet życie…
Jeśli wierzycie w siły nadprzyrodzone, koniecznie przeczytajcie tę książkę. Nie będę zdradzać wszystkich szczegółów, by zostawić czytelnikom przyjemność odkrywania tajemnic…