Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Czytelnicza lista przebojów

Nagrodę za aktywny udział w Czytelniczej Liście Przebojów

grudnia 2019 r. otrzymała uczennica klasy  I TS p  JULIA  HERBA. Gratulujemy! Prezentujemy też książkę miesiąca.

KSIĄŻKA GRUDNIA

Thomas Harris „Milczenie owiec”

 Głównym bohaterem książki jest psychopata, który morduje kobiety i obdziera je ze skóry, szyjąc z nich dla siebie odzież. Szef Sekcji Behawioralnej zleca młodej studentce FBI rozmowę z odizolowanym od świata Lecterem. Ten ostatni rozpoczyna z dziewczyną diaboliczną grę, w której daje jej do zrozumienia, że wie coś na temat ostatnich zbrodni. Chcąc nie chcąc studentka FBI włącza się do śledztwa, nie zdając sobie sprawy, ile ją to będzie kosztowało. Udało się jej jednak rozwiązać zagadkę i dzięki temu uratować wiele kobiet przed zabójcą.

Milczenie Owiec to chyba najpopularniejsza powieść Harrisa. Harris wykreował chyba najbardziej zabójczego, a zarazem pełnego wdzięku i klasy socjopatę. Nieprzenikniona osobowość kanibala chyba najmocniej przyczyniła się do sukcesu powieści.

O tym, że jest to pasjonująca książka nie decyduje sama historia o seryjnym mordercy. Każdy szczegół jest tu dopracowany do perfekcji. Akcja rozwija się powoli, napięcie ciągle rośnie. Czytelnik z niecierpliwością czyta każdą stronę, myśląc tylko o tym, co za chwilę się wydarzy i czy uda się uratować ofiarę. Harris stworzył tak świetną powieść, gdyż historia wydaje się nam prawdziwa. Jednocześnie udało mu się  stworzyć tak specyficzny klimat, który w pełni oczaruje czytelnika. Gorąco zachęcam do lektury!