Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Czytelnicza lista przebojów

Nagrodę za aktywny udział w Czytelniczej Liście Przebojów stycznia 2020 r. otrzymała uczennica klasy  I TH g –  KORNELIA  MAKOWSKA. Gratulujemy! Prezentujemy też książkę miesiąca.

KSIĄŻKA STYCZNIA

Agnieszka Lingas-Łoniewska „Jesteś moja dzikusko”

Książka Agnieszki Lingas-Łoniewskiej to historia pewnej dziewczyny, która po śmierci matki musi zamieszkać z przyjaciółmi jej rodziny. Żyje w niej, starszy od nastolatki, chłopak. Jest on nerwowy i za pomocą pięści próbuje rozwiązywać wszelkie problemy. Gdy w jego domu pojawia się rudowłosa Natalia,  chłopak czuje tylko złość i niechęć. Dziewczyna jest jakby z innego świata i zupełnie nie pasuje do snobistycznego klimatu amerykańskiej szkoły. A tym bardziej  do zadziornego i egoistycznego Tony’ego. Jednak nie można walczyć z przeznaczeniem. Wkrótce nienawiść przemienia się w miłość.

Jest to kolejna powieść autorki, od której nie mogłam się oderwać. Ukazana jest  w niej prawda o  ludzkich uczuciach. Jakże często jest blisko od nienawiści do miłości. Czyta się lekko i przyjemnie. Gorąco polecam tę książkę!