Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Czytelnicza lista przebojów

Biblioteka szkolna proponuje nową formę popularyzacji czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły . Jest nią Czytelnicza Lista Przebojów. W każdym miesiącu młodzież może głosować na najpopularniejszą książkę. Odbywa się to poprzez wrzucanie do specjalnej puszki w bibliotece kartek z opisem książek (podanie autora i tytułu). Należy też napisać krótką recenzję. Nie ma ograniczeń ilościowych. Wylosowana książka zostaje książką miesiąca, a wybrany czytelnik wygrywa nagrodę. Najbardziej aktywny uczestnik Czytelniczej Listy Przebojów na końcu roku szkolnego otrzyma nagrodę główną. W ten sposób powstanie lista przebojów książkowych naszej szkoły.

Nagrodę za aktywny udział w Czytelniczej Liście Przebojów września otrzymała uczennica klasy  II TI   –  MAJA  JĘDRCZAK. Gratulujemy! Prezentujemy też książkę miesiąca.

 KSIĄŻKA  WRZEŚNIA  2019 

Karolina Klimkiewicz „Jeśli tylko…”

Książkę Karoliny Klimkiewicz przeczytałam dosłownie jednego wieczoru. Zmieniła moje wyobrażenia o miłości, a tekst tak szczery i głęboki poruszył „wnętrze mojej duszy”. Główni bohaterowie to Leo i Leila. Mają bardzo różne charaktery. Los przynosi im wiele trudnych sytuacji.  Poznali się jako dzieci. Już wtedy powstała między nimi silna więź. Spotykają się ponownie po latach jako tajemnicza dziewczyna z plaży i zwykły chłopak. Zakochują się w sobie, a niebo należy do nich każdej nocy.

Leila to osoba głęboko wierząca w Boga, ufająca ludziom, wieczna optymistka. Często zazdrościłam jej takiego podejścia do życia. Leo, mimo że jest duszą towarzystwa i osobą bardzo lubianą, nie wyobraża sobie życia bez dziewczyny znad brzegu morza.

Powieść wzrusza, zmusza do refleksji na temat wiary i miłości. Czas na chwilę się zatrzymuje. Niespodziewany koniec historii wywołuje mnóstwo emocji. W ułamku sekundy wszystko się zmienia. Zachęcam do przeczytania tej zaskakującej powieści. Tak naprawdę nic nie jest takie, jak się wydaje.