Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Dni Europy w ZSP

Dni Europy

Dni EuropyZ okazji Dni Europy i w związku z przypadającą w tym roku dziesiątą rocznicą wejścia Polski do UE n-lki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. M. Skłodowskiej-Curie p. Sabina Stala (historia, wos), Ewa Herbut (geografia, biologia) i Katarzyna Kowalska-Pachucka (j. angielski) przygotowały i przeprowadziły w dniu 19.09.2014r. grę miejską „Unia Europejska – zjednoczeni w różnorodności”.

Do udziału w grze zaprosiliśmy reprezentacje dwuosobowe gimnazjum nr 1, 2, 3 i gimnazjum gminnego. Uczniowie zostali połączeni z przedstawicielami klas trzecich techników i wspólnie, jako jedna drużyna rozwiązywali zadania. Gra została przeprowadzona na terenie naszej szkoły (biblioteka i gabinet j. angielskiego) oraz miasta Oleśnicy (stadion miejski, MOKiS, księgarnia, Ratusz, DSzH, szkoła muzyczna). Sprawdzaliśmy czy uczniowie „mówią po europejsku”, znają flagi państw należących i nie należących do UE, wiedzą, które państwa należą do strefy euro i co jest na rewersach monet. Pytaliśmy o organy unijne i ich przewodniczących, od kiedy istnieje UE i jakie organizacje zapoczątkowały proces integracji. Sprawdzaliśmy znajomość zabytków europejskich, nazwisk pisarzy i ich dzieł oraz kompozytorów. Na koniec zapytaliśmy co wspólnego z życiem uczniów ma UE.

 

I miejsce zajęła drużyna złożona z uczniów G1 i kl. III TI, II miejsce – GG z kl. III TI,

III lokata przypadła G3 i kl. III TS i tylko jeden punkt mniej zdobyło G2 z kl. III TH. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Sponsorem nagród było Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

Koordynator działań – Sabina Stala

{gallery}dzienna_szkola/dnieuropy_2014{/gallery}