Rekrutacja 2023/2024(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Dni Kultury Chrzescijańskiej

W ubiegłym tygodniu obchodzone były w Oleśnicy Dni Kultury Chrześcijańskiej. Młodzież ZSP aktywnie włączyła się w ich przygotowanie na terenie szkoły. Dzięki przyniesionym książkom i prasie o tematyce religijnej zorganizowano boockcrossing. Chętni uczniowie przygotowywali plakaty na konkurs „Obiekty sakralne Ziemi Oleśnickiej”. Wyróżniono prace Julii Frysztak z kl. I TS, Bartka Zimocha z kl. II TH oraz Darii Żurawskiej i Dominika Jonasa z kl. I b WZ. Część czasopism i posterów posłużyła do zorganizowania wystawy na holu szkoły.

Uczniowie kl. III MPS skorzystali z zaproszenia II LO im. Ks. J. Twardowskiego biorąc udział w spotkaniu z wolontariuszkami Oazowego Wolontariatu Misyjnego w ramach ruchu „Światło –Życie” i koordynatorką wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. Kl. I TE obejrzała w  Kinokawiarni „Spirala” film „Jak Bóg da”.  Działania uczniów wspierali katecheci  S. Kawecki i M. Żółkiewski oraz nauczyciel historii pani S. Stala.

dsc_7916 dsc_7920 dsc_7919 dsc_7917