Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Drużyna Rowerowa Maryśki

Sto róż rozdali w czasie parady otwierającej Dni Oleśnicy uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Skłodowskiej- Curie w Oleśnicy. Ilość kwiatów oraz ich barwy podkreśliły intencję uroczystości, która zorganizowana była między innymi w ramach 100-lecia odzyskania niepodległości.
Zgodnie z założeniem parady ( powrót do lat 20-tych i 30-tych) młodzież swoimi strojami przywołała ducha początku XX wieku. Czarne długie spódnice, powiewające kokardy, białe bluzki z eleganckimi broszkami stworzyły klimat tamtych lat. Ale były też elementy wprowadzające swobodę i radość, bo z tym kojarzone są przecież Dni Oleśnicy. Tak więc chłopcy ze słomianymi nakryciami głowy przypominali o piknikowym charakterze imprezy. Dziewczęta zaś mknące na „ umajonych” rowerach zachęcały wszystkich do aktywnego wypoczynku. W czasie występu Aleksandry Trzópek, uczennicy Szkoły dla Dorosłych, zebrani dali się ponieść rytmicznie płynącej melodii „ Ach, jak przyjemnie”.
Przekształcone nieco słowa „ Ach, jak przyjemnie rowerem jechać w dal…” zmieniły popularną w latach 30-tych piosenkę w swoistą pieśń współczesnej „ Drużyny Rowerowej Maryśki”. Inspiracją dla aktywnych uczennic było życie patronki szkoły, Marii Skłodowskiej-Curie, która była ogromną miłośniczką wypraw rowerowych.
Atmosfera parady potwierdziła, że zarówno uczniowie ZSP w Oleśnicy, jak i inni mieszkańcy Oleśnicy lubią i potrafią doskonale się bawić.