Rekrutacja 2023/2024(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Dzień Niepodległości

Dzień Niepodległości

Dnia 10 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości, który w całym kraju obchodzony jest 11 listopada.

11 listopada 1918 to wyjątkowa data dla wielu Polaków, w tym roku obchodzimy 92 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Przez 123 lata nasz kraj nie istniał na mapie, żył jednak jego naród i kultura. W sercu każdego Polaka, trwała nadzieja i wiara w odrodzenie się silnego państwa.
Apel upamiętniający ten dzień, miał na celu wzbudzić w uczniach naszej szkoły właściwą postawę i szacunek wobec symboli narodowych oraz dziedzictwa narodowego.
Szacunek oddany symbolom narodowym, odśpiewaniu hymnu z należytą powagą, stojąc na baczność, jest także szacunkiem oddanym wszystkim Polakom, tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją wśród nas.
Przedstawione postacie tj. gen. Józef Piłsudzki czy Tadeusz Rejtan poseł z Nowogrodu, teksty: „Co ojczyzna?” – M. Konopnickiej, „Rejtan” – J. Lechonia, „Piosenka o komendancie” – A. Oppana i „Oblicze ojczyzny” – T. Różewicza oraz muzyka „Warszawianka” – M. Delavigne, „Polonez: Pożegnanie ojczyzny” – M.K.Ogińskiego, „Mazurek Dąbrowskiego” – J.Wybicki, „Pierwsza Kadrowa” – T. Oster Ostrowski i K. Łęcki Graba, „Marsz Pierwszej Brygady” – T. Biernacki i A.T. Hałaciński oraz fragmenty utworów Fryderyka Chopina, miały na celu pomóc nam zrozumieć, w jaki sposób nasi przodkowie walczyli o to, abyśmy dzisiaj byli wolni.
Apel został zorganizowany przez klasę 1b TI pod kierunkiem p.Marty Sławuty.

Zmarłym za naszą ojczyznę, składamy hołd wdzięczności.

{gallery}/artykuly_zdj/2010_2011/11listopada/{/gallery}