Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Dzień Dawcy Szpiku

Działania Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi „Osocze” prowadzone w naszej szkole przez nauczycielki p. Joannę Leśniak, p. Katarzynę Kwaczyńską oraz p. Martę Żminkowską zostały podparte podpisaniem dnia 22 listopada 2021 r. w Warszawie porozumienia z Fundacją DKMS dotyczącego wykonania świadczeń wolontarystycznych w tym zakresie.

Dnia 14 grudnia 2021 r. zostały przeprowadzone wśród wybranych klas prelekcje dotyczące działań DKMS oraz przedstawione procedury rejestracyjne.

Następnie 17 grudnia 2021 r. została zorganizowana na terenie szkoły akcja „ Dzień Dawcy Szpiku ”, przy okazji której uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły zarejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego oraz komórek macierzystych.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w akcji. Wszystkich niezdecydowanych, niespełniających kryterium wieku (ukończone 18 lat) oraz tych, którzy z innego powodu nie mogli się zarejestrować zapraszamy na kolejne akcje.