Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Dzień Patronki Szkoły

    Jestem z tych, którzy wierzą, że Nauka jest czymś bardzo pięknym.

                                                                    M. Skłodowska-Curie

5 listopada 2021 r. odbył się w naszej szkole dzień poświęcony Marii Skłodowskiej-Curie.  Był on wyjątkowo uroczysty i podniosły. Odbyło się wiele działań i akcji, które zaangażowały całą społeczność szkolną.

Na parterze  znajdowała się wystawa prac międzyklasowego konkursu: ”Maria w naszych oczach”. Jury po owocnych obradach wyłoniło laureatów:

I miejsce – klasa 4 TE

II miejsce – klasa 3 TEp

III miejsce – klasa 3 bWg i 2 TH.

Rozstrzygnięto również konkurs wiedzy o Patronce Szkoły. Do konkursu online przystąpiło 364 uczniów! Do drugiego etapu zakwalifikowały się 63 osoby. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono troje finalistów:

I miejsce Anna Gliszczyńska – klasa 3 THp

II miejsce Wiktoria Kowalska – klasa 3 THp

III miejsce Jakub Sikora – klasa 3 TSp.

Na I piętrze znajdował się stolik Marii, przy którym można było  napisać życzenia dla Patronki.

Klasa IV TS z p. Martą Sławutą-Wójcik przygotowała przedstawienie: ”Myśli Marii”.

Młodzi aktorzy zauważyli, że nie sposób przedstawić wszystkich ko­lei losów tej wybitnej postaci. Niezwykłość Marii Skłodowskiej-Curie potwierdzają licz­ne prace poświęcone jej biografii i działalno­ści naukowej. Uczniowie przywołali też myśli Noblistki, które są kierunkowskazem dla  młodych.

 Dzień  Patronki świętowali z nami  zaproszeni goście – klasa ósma ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Noblistów Polskich wraz z wychowawcą i p. Dyrektor oraz klasa pierwsza ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich  z wychowawczynią.

Klasa ósma miała zajęcia edukacyjne, które przybliżyły jej postać wybitnej Noblistki oraz w ramach promocji dowiedziała się, jak funkcjonuje nasza szkoła i co oferuje swoim uczniom. Warsztaty przeprowadziła p. Beata Horbacz ze swoją klasą 2 TH.

Dla najmłodszych zabawę w koło fortuny i opowieść o sławnej Polsce przygotowała p. Bogusława Szachnowska. Dzieci zostały też zaproszone do biblioteki, gdzie zajęcia plastyczne zapewniły im p. Jadwiga Woźniak i Ewa Tempiak.

Goście, po słodkim poczęstunku, złożyli kwiaty i symboliczne znicze przy popiersiu naszej Patronki.

Wyjątkowy charakter temu wydarzeniu zapewniła również francuska muzyka i odświętny strój wielu uczniów i pracowników szkoły.

                                                                                                              M.S-W