Rekrutacja 2023/2024(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Ekologia na czerwonym dywanie

9 czerwca 2022 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnicy odbył się międzyklasowy konkurs ekologiczny. Polegał on na wykonaniu na bazie materiałów i tekstyliów ekologicznych niestandardowego stroju, w którym uczestnicy prezentowali się na czerwonym dywanie. Oprócz modela występował drugi uczestnik, który przedstawiał atrakcyjność stroju w języku angielskim lub niemieckim.


Celem imprezy było uwrażliwienie młodzieży na konieczność dbania o środowisko naturalne. Konkurs przygotowany został przez nauczycieli bibliotekarzy we współpracy z nauczycielami języków obcych. Do walki o czołowe miejsca stanęło 14 drużyn. Pierwsze miejsce uzyskały dziewczęta z klasy II TS: Jagoda Matecka, Kamila Frysztak i Oliwia Małachowska. Drugą lokatę zajęły uczennice z klasy III TH G: Wiktoria Auguścik, Julia Przychodzień. Trzecie miejsce uzyskały przedstawicielki klasy III TH P: Nicole Drzakowska, Patrycja Farganus. Komisja konkursowa postanowiła docenić również bardzo oryginalną prezentację uczniów klasy II TI: Michała Kotwickiego i Dawida Matiaszewskiego, przyznając czwarte miejsce. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe.
Mamy nadzieję, że dla występujących było to ciekawe przeżycie, gdyż po raz pierwszy, a być może nie ostatni, mieli okazję przechadzać się po „czerwonym dywanie”. Dla wszystkich uczestników i szanownego jury była to także wspaniała zabawa, a pomysłowe stroje budziły prawdziwy zachwyt.