Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Ekonomiści we Wrocławiu

Ekonomisci we Wrocławiu

Ekonomisci we Wrocławiu17.09.2014 r. uczniowie klas II i III technikum w zawodzie technik ekonomista i technik handlowiec uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Podczas wyjazdu odwiedzili Oddział NBP w ramach Dni Otwartych. Uczestniczyli również w lekcji historii w Muzeum Archidiecezjalnym. Dzięki wystawom, prezentacjom multimedialnym i spotkaniom z pracownikami NBP, uczniowie mogli zapoznać się z historią bankowości, nauczyć się rozpoznawać autentyczność banknotów i monet, zobaczyć jak wygląda skarbiec.

Natomiast podczas lekcji w Muzeum Archidiecezjalnym we Wrocławiu – mieli okazję zobaczyć jeden z najcenniejszych obrazów jaki znajduje się w zbiorach muzealnych Polski, a mianowicie „Madonnę pod jodłami” Łukasza Cranacha Starszego.Podczas tej lekcji uczniowie zostali zapoznani także ze zbiorami sztuki starożytnej, w których  zobaczyli: mumie, naczynia , tabliczki z pismem klinowym oraz wspaniałą mozaikę. Korzyści płynące z praktycznej lekcji zawodowej są nieocenione. Możliwość obejrzenia cennych dzieł sztuki w Muzeum Archidiecezjalnym jest uzupełnieniem wiedzy historycznej i polonistycznej. Wycieczka dostarczyła uczestnikom wielu ciekawych wrażeń.

Spacer po Ostrowie Tumskim i wizyta w Muzeum Archidiecezjalnym

{gallery}dzienna_szkola/ostrtumski{/gallery}

Wizyta w Oddziale Narodowego Banku Polskiego

{gallery}dzienna_szkola/wizytanbp{/gallery}