Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Europejski Dzień Języków

„Ci, którzy nie wiedzą nic o językach obcych, nie wiedzą nic o swoim własnym języku”

(Johann Wolfgang Goethe)

Wielojęzyczność, różnorodność językowa i nauka języków obcych przez całe życie. Te hasła przyświecają nam 26 września nieustannie od 21 lat. Europejski Dzień Języków został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy we współpracy z Komisją Europejską na zakończenie Europejskiego Roku Języków.

Z tej okazji uczniowie klasy 3TS przygotowali dla Was krótką audycję na temat historii tego święta i wielu ciekawych informacji o różnych językach europejskich. Czeka na Was również krótki kurs języka czeskiego. Have fun!

W trakcie lekcji odbyły się zajęcia tematyczne związane z obchodami European Day of Languages (Europejskiego Dnia Języków).  Uczniowie mogli spróbować swoich sił w quizach z wiedzy o krajach anglojęzycznych, grach językowych a nawet w tworzeniu wyjątkowych opowieści.

Tablice informacyjne i dekoracje z okazji tego święta zostały przygotowane przez uczniów klasy 2TS, 3TH oraz 3TS.

Katarzyna Przybycień