Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

„GAWĘDA O KSIĄŻKACH”

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka szkolna przeprowadziła cykliczny konkurs „Przeczytałem, polecam…”. W tym roku zaprosiłyśmy uczniów do wzięcia udziału w „Gawędzie o książce”. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie ulubionej książki i zachęcenie do jej przeczytania. W konkursie wzięli udział uczniowie technikum i szkoły branżowej. Okazało się, że nasza młodzież ma szerokie zainteresowania i proponowała literaturę o różnej tematyce: od fantasy poprzez podróże, historię, problematykę uzależnień po młodzieńczą miłość.

Oceniający wystąpienie nauczyciele podkreślali wysoki poziom prezentacji (poprawna kompozycja i budowa zdań, płynność wypowiedzi, umiejętność argumentacji i zaciekawienia). Celem konkursu, oprócz promowania czytelnictwa, było przygotowanie uczniów do wystąpień publicznych, w tym ustnego egzaminu maturalnego. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze przy aromatycznej herbacie i ciasteczkach.

Zwycięzcy konkursu:
1 miejsce – Robert Wójcik z kl. 1 TS
2 miejsce – Paulina Grzelak z kl. 1 TI
3 miejsce – Jakub Pawlak z kl. 1 sp
Michał Szumski z kl. 3 TS
Wiktor Kwasek z kl. 3 TS

Publiczności zebranej w czytelni najbardziej podobało się wystąpienie Michała Szumskiego z kl. 3 TS.