Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

II Powiatowy Konkurs Językowy „ Deutsch-ohne dich geht manchmal nichts”dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Dnia 07.02.2017r. uczniowie naszej szkoły: Anna Stępień i Patrycja Mazur oraz Wiktor Kwasek i Michał Szumski rywalizowali z przedstawicielami innych szkół ponadgimnazjalnych w powiatowym konkursie ,,Deutsch- ohne dich geht manchmal nichts”. Współzawodnictwo zorganizowane było w formie zabawy, która sprawdzała umiejętności komunikatywne zawodników. Przed uczestnikami postawione zostały następujące zadania: przeprowadzenie rozmowy telefonicznej w języku niemieckim z limitem czasu z wykorzystaniem programu Skype w oparciu o określony scenariusz, znajomość piktogramów niemieckich, rozumienie informacji podawanych na dworcu oraz napisanie listu z zażaleniem.
Rywalizacja była bardzo zacięta. Przedstawiciele naszej szkoły zaprezentowali się na wysokim poziomie.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

Ewa Piątkowska- Mider