Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

III DOLNOŚLĄSKI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI SYBIRACKIEJ

Dnia 15.02.2019r. w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu odbył się III Dolnośląski Konkurs Recytatorski „Wiersze ojców naszych”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Dolnego Śląska. Organizatorami byli: Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru we Wrocławiu oraz Ośrodek Pamięć i Przyszłość. Patronat objął Dolnośląski Kurator Oświaty. Celem konkursu było popularyzowanie poezji upamiętniającej losy Polaków zesłanych na Sybir, jak również rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie: Paulina Grzelak z klasy 2 TI i Michał Szumski       z klasy 4 TS, który otrzymał wyróżnienie za recytację wiersza Tadeusza Witosa „W rocznicę deportacji”.

Uroczysta Gala i możliwość spotkania ze Sybirakami odbędzie się w kwietniu.

Ponadto, uczestnicy mięli okazję zwiedzić wystawę główną eksponowaną w Zajezdni „Wrocław 1945-2016”  oraz „Raj Doczesny Komunistów”, które rozwinęły ich zainteresowania historyczne.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Aleksandra Szyszka-Zajączkowska