Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Ile wiemy o naszej szkole?

Ile wiemy o naszej szkole?

30 października 2008r.  odbył się już po raz trzeci Konkurs Wiedzy o Szkole, w którym wzięło udział 8 drużyn z klas: II a ZI, II b ZI, II a TE, II b TE, II a TM ,II b TM, II LPE i III TM.  Uczestników, zgromadzoną w auli publiczność oraz jury w składzie: Pan Dyrektor Krzysztof Rzepka, Pani Marta Sławuta, Pani Sabina Stala powitały  uczennice z klasy II LPE- Emilia Lechańska i Beata Lipiec, które sprawnie poprowadziły całą imprezę.

Konkurs składał się z czterech rund:
Runda I-to pisemny sprawdzian z wiadomości o szkole dawnej i współczesnej.
Ta rudna wyłoniła 4 finałowe drużyny: II a ZI, II b ZI, II a TE i III TM.
Runda II-to pytania z historii szkoły. Każdy uczestnik wybierał pytanie za 2 lub 4 punkty.
Uczniowie grali raczej ostrożnie, wybierali pytania łatwiejsze za 2 punkty, choć niektórzy prosili o pytanie za 4 punkty.
Runda III-obejmowała pytania dotyczące szkoły współczesnej, każdy odpowiadał na pytania za 4 punkty.
Runda IV-to zadanie dla całej drużyny warte 5 punktów-Zaprezentuj naszą szkołę swojemu koledze z gimnazjum, tak, żeby zechciał się w niej uczyć.
W czasie przygotowywania się drużyn publiczność obejrzała prezentację multimedialną, której bohaterką była…Nasza Szkoła!
Następnie  jury oceniało prezentacje przygotowane przez drużyny, które wykazały się pomysłowością i w sposób zabawny, ale konkretny przekonywały do nauki w naszej szkole:
„Chyba każdy słyszał o ZSP w Oleśnicy. To szkoła właśnie dla Ciebie! Sam do niej chodzę i jestem z tego dumny ponieważ szkoła kształci na wysokim poziomie i wiem, że wyniosę z niej wiedzę przydatną w dorosłym życiu, ale przede wszystkim wychowa nas na porządnych ludzi.”
„Mamy jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny dzwonek, po którym aż miło iść na lekcję. Każdy uczeń może korzystać z ksera, automatu do kawy oraz robić zakupy w sklepiku szkolnym. To szkoła z tradycjami, przyjazna dla osób niepełnosprawnych.”
„Nasza szkoła jest najlepszą szkołą w Oleśnicy ,kształci w wielu praktycznych zawodach, posiada wspaniale wyposażone sale informatyczne i gimnastyczne, a nauczyciele są przyjaźnie nastawieni do uczniów.”
To tylko fragmenty przemówień wygłoszonych przez liderów drużyn. Jury oceniło te prezentacje wysoko. Po czwartej rundzie konieczna okazała się dogrywka między uczennicami z klasy II a TE. Dodatkowa runda pytań wyłoniła wreszcie zwycięzców tegorocznego konkursu:
I miejsce-Bogusław Cempel z klasy III TM;
II miejsce-Małgorzata Michalczyk z klasy II a TE;
III miejsce-Anna Hajntze  z klasy II a TE.
Jury wręczyło nagrody książkowe i gratulowało zwycięzcom dużej wiedzy na temat naszej szkoły.
Następny konkurs już za rok!