Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

IV Powiatowy Konkurs Praktycznej Znajomości Języka Niemieckiego

„ Ohne dich geht manchmal nichts”
21 lutego 2019 r. odbyła się IV edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego : ” Ohne dich geht manchmal nichts”. Uczniowie ze szkół podstawowych , gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych spotkali się w Powiatowym Centrum Kultury i Edukacji w Oleśnicy, żeby sprawdzić swoje umiejętności językowe. Konkurs miał formę rozmowy na skype . Uczestnicy musieli również wykazać się znajomością krótkich tekstów użytkowych.
Celem konkursu jest sprawdzenie umiejętności językowych w praktyce poprzez bezpośrednią rozmowę z interlokutorem. Wymaga to umiejętności słuchania ze zrozumieniem, umiejętności mówienia i redagowania krótkich tekstów użytkowych, np. ogłoszenia, wiadomości, notatki, itp. Każda dwuosobowa drużyna otrzymała od jury kartę pracy z zadaniami. W bezpośredniej rozmowie na skype trzeba było wykazać się znajomością słownictwa i refleksem językowym. Uczestnicy musieli opanować leksykę z tematów: „Jedzenie”, „Podróżowanie i turystyka”, „Hobby”, „Usługi”, „Dom”, „Rodzina”, „Sport” i „Szkoła”. Sprawdzana była również umiejętność czytania i rozumienia autentycznych materiałów.
W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół średnich miasta Oleśnicy i powiatu oleśnickiego.
Naszą szkołę – ZSP – reprezentowali: – Wiktor Kwasek z klasy IVTS i Sebastian Tocha z klasy IVTH.
Nasi reprezentanci zajęli I miejsce wśród szkół średnich.
Gratulacje !

Ewa Piątkowska-Mider
Nauczycielka j. niemieckiego