Rekrutacja 2023/2024(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Jasełka 2010

JASEŁKA

 

Magię zbliżających się świąt można poczuć wszędzie… także w naszej szkole. W dniu 22 grudnia 2010 r. zostały zorganizowane Jasełka, które miały na celu przypomnieć uczniom dlaczego ten dzień jest tak ważny w życiu każdego chrześcijanina.

Pierwsza część Jasełek to tradycyjnie przedstawienie. Maryja i Józef szukają schronienia, niestety w żadnej gospodzie nie ma dla nich miejsca. Maryja nie ma sił iść dalej, więc oboje zatrzymują się w pobliskiej stajence, gdzie na świat przychodzi Jezus. Anioły ogłaszają wesołą nowinę pasterzom, którzy czym prędzej udają się do stajenki, aby zobaczyć Boże dziecię. Oddać pokłon Panu, idą również Trzej królowie.. mniej więcej taki scenariusz w dość humorystyczny sposób zdołała nam przedstawić klasa 2 TE pod kierunkiem ks. Adriana Stefaniuka.
Druga część to natomiast wspólne kolędowanie. O oprawę muzyczną zadbał szkolny zespół wokalny Galimatias oraz grupa muzyczny Prester pod kierunkiem p. Barbary Szewczyk.
Jak zawsze w naszej szkole oprócz tego że apel miał na celu zakorzenić w nas pewne wartości i tradycje, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa!

{gallery}/artykuly_zdj/2010_2011/jaselka/{/gallery}