Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Klub Empatyczek znów w akcji – z muchą Julką wśród przedszkolaków

   1grudnia 2022 roku członkowie  Klubu Empatyczek odwiedzili  Przedszkole nr 3. Naszym celem było dostarczenie rozrywki dzieciom z dwóch najstarszych grup wiekowych. Jako pierwsza do sali wkroczyła mucha Julka, która,  posługując się maskotką, przywitała  zebranych . Wiele radości sprawiło „latanie” muszki po przedszkolu.

   Nina Chorążewska i Nikola Zubek przeczytały książkę Dagmary Geisler „Jestem wściekły!”. Przekazały dzieciom wskazówki jak oswoić szczególnie trudną emocję, jaką jest złość. Dzieci poznały wiele pożytecznych metod wyładowywania złości, które nie wyrządzają szkody innym. Paweł Głowacki zademonstrował najskuteczniejsze sposoby.

   Klub Empatyczek, pod kierunkiem Martyny Kotniewicz, przygotował ciekawe zabawy ruchowe. Wiele frajdy sprawiło  śpiewanie piosenki o  mucholocie, w co szczególnie zaangażowały się:  Natalia Guz, Marta Muzaj i Justyna Ropuszyńska. Wszystkie maluchy otrzymały podobiznę muchy i innych owadów  do kolorowania. Mamy nadzieję, że zabawy z muchą Julką pozostaną na długo w ich pamięci.