Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
 
 

Rekrutacja 2022/2023(oferta edukacyjna szkoły)

Dla kandydatów

Konkurs „Akademia Kodowania” pod patronatem firmy Intel

Uczniowie Tomasz Kłodnicki (2TIB), Gabriel Domanowski, Paweł Kieryk oraz Kacper Kocaj (3TI) wzięli udział w drugim, będącym również finałowym etapie konkursu pn. „Akademia Kodowania” – Pierwszy konkurs Internet of Things(Internet Rzeczy) dla szkół w Polsce. Chcąc wspierać budowanie kluczowych kompetencji cyfrowych, firma Intel przygotowała konkurs angażujący sferę abstrakcyjnego myślenia młodzieży, która znajdzie swe odzwierciedlenie w programowaniu fizycznych mikrokomputerów.

Zadaniem konkursowym było opracowanie autorskiego projektu z zakresu Internetu Rzeczy mając do dyspozycji płytkę deweloperską Intel Edison oraz akcesoria Grove Starter Kit i IoT Analytics.

Uczniowie na potrzeby konkursu podjęli się zbudowania systemu stacji meteorologicznej (pogodowej), która będzie funkcjonowała na terenach rolnych wspomagając pracę lokalnych rolników. System składa się z sensorów i raportuje do centralnej bazy warunki atmosferyczne m.in. wilgotność, temperaturę, siłę wiatru, wskaźnik ciśnienia atmosferycznego, pomiary opadów w czasie rzeczywistym. Pobrane dane są przesyłane do serwera www opartego na technologii NodeJS, gdzie w specjalnie stworzonej aplikacji internetowej użytkownik może sprawdzić warunki pogodowe pobrane z danego obszaru. Dodatkowo dane pobrane ze stacji są porównywane z prognozą pogody pochodzącą z kilku popularnych serwisów meteo m.in. Yahoo.
Opiekunem projektu był mgr inż. Stanisław Lota. Uczniom serdecznie gratulujemy sukcesu!